Daikin Fancoil Fiyat Listesi ve Teknik Veriler

Daikin Fancoil fiyat listesi

#Ürün KoduÜrün AdıMarkaFiyat ListesiÜrün Görseli
1FWAGizli Tavan Tipi FancoilDAIKINFiyat Listesi İçin Tıklayınız
2FWEİnce Gizli Tavan Tipi FancoilDAIKINFiyat Listesi İçin Tıklayınız
3FWNYüksek Statik Basınçlı Inverter (BLDC) Motorlu FancoilDAIKINFiyat Listesi İçin Tıklayınız
4FWTDuvar Tipi FancoilDAIKINFiyat Listesi İçin Tıklayınız
5FWVKabinli Döşeme Tipi FancoilDAIKINFiyat Listesi İçin Tıklayınız
6FWLKabinli Yer ve Tavan Tipi FancoilDAIKINFiyat Listesi İçin Tıklayınız
7FWFKaset Tipi FancoilDAIKINFiyat Listesi İçin Tıklayınız
8FWCKaset Tipi FancoilDAIKINFiyat Listesi İçin Tıklayınız
9TR.FWFKaset Tipi FancoilDAIKINFiyat Listesi İçin Tıklayınız

Fancoil Fiyat Listesi

Fiyatlarımız 10.01.2023 tarihinde güncellenmiştir.
Daikin Fancoil Projeniz için anahtar teslim fiyat teklifi istiyorsanız info@saltmuhendislik.com adresine mail atabilirsiniz.

Fan Coil Nedir?

İçerisinde bulunan suya göre gerektiğinde sıcak gerektiğinde soğuk üfleyen cihazlara fan coil denir. Üflemeyi fan yardımı ile yapan cihazda içeri giren akışkan kılcal borulardan geçer ve hemen arkada bulunan fan ile üfleme gerçekleştirir. Bu çerçevede tüketicilerin çoğu tarafından merak edilen Fancoil nedir? sorusunun cevabı fancoil ünitesi kanal sistemine bağlamadan bir yaşam alanını ısıtmak ya da soğutmak için son kullanılan cihazdır olarak verilebiliyor. İç mekân havası bobin üzerinde hareket ederek yaşam alanını dışarıya itmeden havayı ısıtır ve soğutur.

Mükemmel Bir Konfor

Fancoil sisteminin içerisindeki akışkan sıcaksa üfleme sıcak, soğuksa üfleme soğuk olarak yapılır. 2 borulu ve 4 borulu olmak üzere iki tipte işlenmektedir.  2 borulu fancoil üzerinde tek coil bulunan tiptir, ucuz olmasından dolayı tercih edilmektedir. Isıtma ya da soğutma işlemlerinden yalnızca birini yapabilir özellikle ısı geçiş döneminde işletmede büyük sıkıntılara neden olur. 4 borulu fancoil ise üzerinde 2 coil bulunan tiptir, aynı anda hem ısıtma hem de soğutma işlemini yapar. Özellikle geçiş dönemlerinde mükemmel bir konfor sağlar ve geçiş oldukça kolay gerçekleşir.

İki Borulu Fan Coil Sistemleri

İki borulu sistemlerde kullanılan boru sayısından dolayı bu isimlendirme tercih edilmiştir. Borulardan sıcak ya da soğuk su aktığından sistem ya sıcak ya da soğuk hava üflemek amacıyla tercih edilmektedir. Fancoil çözümleri arasında ilk yatırım maliyeti en ideal olan çözümdür. Maliyeti düşük olmasının yanı sıra montaj işlemleri de daha basittir. Yaz ve kış geçiş ayarı bulunan bu sistemde su sıcaklığı da geçişe bağlı olarak belirlenmektedir. Bu bağlamda amaç daha kaliteli bir ısıtma – soğutma performansı elde etmektir.

Dört Borulu Fan Coil Sistemleri

Dört borulu fan coil sistemlerinde sıcak ve soğuk su farklı borulardan geçer. Bu nedenle de ısıtma ve soğutma işlevini bir arada yapmanızı sağlar. İki ayrı serpantin bulunan sistemde tercihe göre ısıtma ve soğutma süreçlerini değerlendirmek mümkündür. Dört borulu sistemleri tercih eden tüketiciler için yan yana bulunan odalarda birinde ısıtma diğerinde soğutma işlevi gerçekleştirilebilmektedir. İlk yatırım maliyetleri yüksek olsa da sağladığı konfor açısından büyük avantaj getirir.

Fan Coillerin En Belirgin Özellikleri

Fancoil sistemlerinin en belirgin özellikleri arasında her odanın bağımsız olarak kontrol edilmesi ilk sırada yer alır.

 • Kontrol genel olarak oda termostatları kullanılarak yapılıyor.
 • Motorunda devir ayarı yapma olanağına sahiptir bu sayede kapasite kontrolünde kolaylık sağlanır.
 • Frekans kontrollü dolaşım pompası kullanımı enerji tasarrufu sağlar.
 • Boru izolasyonu ise kanal izolasyonuna göre çok daha basittir.
 • Fancoil sisteminde kanallarda meydana gelen kaçaklar söz konusu değildir.
 • Büyük yüzey alanları nedeniyle kanallarda yaşanan ısı kayıpları fancoil sistemlerinde yaşanmamaktadır.
 • Boru sisteminde reglaj yapmak daha kolaydır.
 • Fancoil sisteminde büyük şaft kesiklerine gerek yoktur.

Odalar Arasında Hava Geçişi

Klasik bir fancoil sisteminde havalandırmaya gerek yoktur ısıtma ve soğutma yapılabiliyor. Bu eksiği giderebilmek için sistemde 2 uygulama geçerlidir. Dış duvara yerleştirilen karışımlı cihaz ile doğrudan her ünite tarafından hava dışarıdan alınır.  Merkezi kanallı bir havalandırma sistemi ile sistem için gerekli olan taze hava sistemi ilave edilmektedir. Bu sisteme verilen isim primer havalı fancoil sistemidir, sistemler hem havalı hem de suludur ayrıca nem kontrol performansı düşüktür. Her iki sistemde de odadaki hava sirkülasyonu yalnızca odaya aittir. Dolayısıyla odalar arasında hava geçişi, koku ve duman gibi geçişi kolay problemler yaşanmamaktadır.

Daikin Fan Coil Sistemi Çalışma Prensibi

Hava, ortamdan alınarak serpantinlerden geçirilir ve bu şekilde ısınan ya da soğuyan hava iklimlendirilmiş olarak tekrar ortama verilir. Isıtma ve soğutma işlemleri serpantin içinden geçen suyun sıcaklığına ve soğukluğuna bağlıdır. Sıcak ya da soğuk su kazandan veya soğutma grubundan çıkar. Su sirkülasyon pompaları aracılığı ile bütün sisteme dağıtılır. Su kullanıldıktan sonra yeniden merkezde ısıtılır veya soğutulur işlemler aynı yolla yeniden gerçekleştirilerek kullanılır.

Daikin Fan Coil Sisteminin Avantajları

Fan coil kullanmak tüketici açısından ben çok avantaj getirir. Bu çerçevede neden fan coil seçimi yapmanız gerektiğini titiz bir şekilde ele almak en doğrusudur. İşte fancoil çözümleri sayesinde sizi bekleyen ayrıcalıklar!

 • Kullanılan boruların montajı kolaydır,
 • Yüzey alanlarının daha küçük olmasından kaynaklı olarak ısıl kayıpları düşük orandadır,
 • Fan coil otomasyon sistemleri için her seçeneğe uygun yöntem bulunur,
 • Arızalandığında tüm sistemin durdurulmasına gerek yoktur,
 • Arızalanan cihaz kolaylıkla sökülerek hızlı tamir edilir ya da yenisi monte edilir.

Kaç Tip Fan Coil Sistemi Vardır?

Sistemin birden fazla tipi vardır;

 • Gizli döşeme tipi
 • Gizli tavan tipi
 • Döşeme tipi
 • Yer ve tavan tipi
 • Duvar tipi
 • Kaset tipi vardır.

Fan Coil Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Sistemde ısıtma ve soğutma istenen her mahal için kullanılabiliyor. Su ile ısıtma ve soğutma yapmasından dolayı kullanım alanları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Genellikle otel, hastane gibi çok katlı ve yüksek binalarda tercih edilmektedir.

Fancoil Seçimi Nasıl Yapılır?

Fancoil seçimi yapılırken öncelikle filtrelerin kolay çıkarılma özelliğine dikkat etmek gerekir. Kaset tipi cihazlarda sökülmeden fitrenin değiştirilebilmesi tercih edilmelidir. Ayrıca yoğuşma tavaları belli zaman aralıklarında tıkanmaya karşı kontrol edilmelidir. Bakteri üremesini önlemek için bu tavsiye ediliyor. Bakımının yapılması gereken cihazların kullanım bölgesinde olması bir dezavantajdır. Bu nedenden dolayı bakımlar uzman personel tarafından mesai saati dışında yapılmalıdır. Tavan tipi modellerde filtre değişiminde havanın kirletilmemesine dikkat edilmelidir. Cihaz cam önüne konuluyorsa çevresini rahatsız etmeyecek şekilde yerleştirilmeli ve hava üfleme yönü buna göre tasarlanmalıdır. Açılı kanatlı lineer menfezler gizli döşeme fancoil tiplerinde havayı yönlendirmek için kullanılmaktadır.

Daikin Fan Coil Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fancoil tercihinde mutlaka dikkat edilmesi gereken detaylar ele alınmaktadır. Bu bağlamda hem daha profesyonel bir çözüm elde edilmesi hem de daha düşük maliyetlerle hareket edilmesi mümkündür. Siz de aşağıda sıralanan detaylar ışığında en başarılı fan coil seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

 • Fon coil seçiminde öncelikle soğutma kapasitesini karşılayacak çözümlere başvurulmalıdır. Zira teknik anlamda hesaplamalar ve işlevsellik bakımından bu bir gerekliliktir.
 • Fan-coil soğutma kapasitesi belirleme esnasında duyulur ısı ile toplam ısı kapasitelerinin sağlanması konusunda kontroller gerçekleşir.
 • Fancoiller konusunda iki farklı marka karşılaştırmasında teknik anlamda aynı kriterlerin varlığından emin olunmalıdır.
 • Fancoil bataryasındaki su giriş sıcaklığı tesisatta bulunan vana ve boru gibi pek çok değişkene bağlıdır. Bu nedenle de su soğutma ve ısıtmada hesaplamalar yapılmalıdır.
 • Kasetli tip fancoil tercih edilecekse üfleme menfezinin hava atış yönü ayarlanabilmelidir. Bu sayede mevsimsel farklılıklara bağlı olarak en ideal sonuç elde edilebilmektedir.
 • Fan coil sistemlerinde filtrenin kolayca takılıp çıkarılabilmesine özen gösterilmelidir.
 • Fan coil kullanılan alanlarda bakır borulu alüminyum unsurlara zarar vermeyen bir ortamın varlığı sağlanmalıdır. Aksi takdirde farklı unsurlardan elde edilen çözümler tercih edilmelidir.

Fan Coil Sistemlerinde Daikin Farkı!

Tüm ürünlerinde olduğu gibi Daikin Fancoil sistemlerinde de yüksek performans seviyesini en uygun fiyat politikası ile sürdürmektedir.

 • Üretim merkezi Sakarya’nın Hendek ilçesi olan Daikin fancoil ürünleri ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarına farklı çözümler sunar.
 • Gelişmiş teknolojisinin yanı sıra mükemmel konfora sahip olan ısıtma ve soğutma sistemleri estetik görsellik açısından da cezbedici özelliklere sahiptir.
 • 253 mm yüksekliğe sahiptir ve bu Daikin sistemleri arasında fan coili en ince tasarım yapar.
 • Fan coil sistemleri Daikin güvencesi altında üretilmektedir.
 • 200 mm’lik modeli ile sektörün en ince fan coil ünitesini üreten Daikin, konfor ve tasarruf hedefindedir.
 • 18 temel modelde üretilen ürün yatay ya da dikey kurulum olanağına sahiptir.
 • Sessiz çalışma özelliği sayesinde hastane, otel gibi alanların yanı sıra konutlar içinde kompakt bir seçenek olarak sunulmaktadır.

Dünyada inovasyon ve teknoloji alanındaki başarıları ile sektöre her zaman yön veren Japon devi Daikin, fan coil sistemleri ile fark yaratmaya devam ediyor!

SALT Mühendislik ile Mükemmel Sonuç

2017 yılından bu yana İstanbul merkezde iklimlendirme, havalandırma, yangın ve tesisat gibi mekanik tesisat alanlarında proje, taahhüt ve danışmanlık hizmetleri sunan SALT Mühendislik, yetkin Daikin fancoil fiyatları ile Daikin fan coil ısıtma ve soğutma sistemlerinin montaj ve bakım projelendirilmesini gerçekleştirir.

Müşteri memnuniyeti ilkesi ve kalite anlayışından ödün vermeyen sürekli alanındaki gelişme ve yenilikleri yakından takip eden firma sektörde saygın ve güvenilir olmaya devam ediyor!

Alanında uzman genç dinamik kadrosu bir kurumsal altyapısı ile sistemi projelendirilen ve kurulumunu gerçekleştiren SALT Mühendislik, sürecin tamamını takip ederek yenilikçi çözümler sunar.

Güvenilir ve uzman kadrosu en uygun Daikin fancoil fiyatları ile en kaliteli hizmeti sunarak, gelişmişlik hedefi için emin adımlarla yürürken, müşteri odaklı çalışma prensibine sahiptir.

Sektördeki teknoloji değişiklikleri ve gelişmeleri hizmetlerine yansıtan firma tüm faaliyetlerinde verimlilik ve etkinlik sunmayı sürdürür. Kalite ve sonuç odaklı hizmetleri sayesinde Daikin fancoil satan yerler noktasında mükemmel iş sonuçları ortaya koyar.

Ekip ruhu sayesinde sorumluluk bilinci içerisinde yolumuza devam ediyoruz.

Ücretsiz keşif sonrasında malzeme listesini belirleyerek proje için takvim hazırlayan SALT Mühendislik ekiplerimiz güvenilir ve kaliteli bir şekilde Daikin fan coil sistemlerinin montajını gerçekleştirmektedir.

Daikin Fancoil Fiyatları

SALT Mühendislik olarak fancoil alt yapısı hazır olan veya sıfırdan fancoil projelendirmesi yapılması planlanan işlerde süreci sizin için en başından, çalışır vaziyette sistemin teslim edilmesine kadar destek veriyoruz. Yukarıdaki fiyat listesi sizler için hazırlanmış olup, İstanbul için nakliye dahil olarak geçerlidir.

Fan Coil ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Siz de fan coil kullanarak en başarılı sonuçlara ulaşmak mı istiyorsunuz? O halde aşağıda sıralanan sorulara cevap vererek size en uygun seçeneklere göz atabilirsiniz.

Fancoil nedir? Ne işe yarar?

Havadan alınan ve serpantin yardımıyla ısıtma ya da soğutma işlemine tabi tutulan havanın tekrar odaya üflenmesi için tercih edilen sisteme fan coil denmektedir. Serpantin içinden geçen suyun özelliği ısıtma mı yoksa soğutma mı yapılacağını belirler.

VRF mi Fan coil mi?

VRF ve Fancoil sistemleri aynı amaçlarla kullanılabilen sistemlerdir. Ancak teknik anlamda iki seçenek arasında da birtakım farklılıklar bulunmaktadır. Bu nedenle de nihai kararı bir uzmanın vermesi en doğrusudur. Detaylar için SALT Mühendislik ile iletişime geçebilirsiniz.

Fancoil seçimi nasıl yapılır?

Fancoik seçmek için uzman desteğine ihtiyaç vardır. Çeşitli hesaplama ve değerlendirmeleri gerektiren fancoil seçimi için SALT Mühendislik ile iletişime geçebilirsiniz.

Fancoil bakımı nasıl yapılmaktadır?

Fan coiller tıpkı klima ve kombiler gibi düzenli aralıklarla temizlenmesi gereken ürünlerdir. Bu nedenle de uzman desteği alarak filtre ve diğer bütün parçaların bakım işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Fan coil tesisatı nasıl yapılır?

Fancoil tesisatı uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Projelendirme ve uygulama aşamalarından oluşan fancoil tesisatı için SALT Mühendislik ile iletişime geçebilirsiniz.

Fancoil kaç kW olmalıdır?

Fancoiller için kW değeri mahal özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle de en doğru seçimi SALT Mühendislik ile iletişime geçerek yapabilirsiniz.

Fancoil neyle çalışır?

Sıcak ve soğuk suyun bir fan yardımıyla ortama üflenmesini sağlayan fancoil sisteminde verimllik adına elektrik enerjisi tercih edilmektedir.


 

İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Market SALT Mühendislik
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?